Єгоров Богдан Вікторович

Президент Одеського національного технологічного університету
Доктор технічних наук, професор

Науковий керівник кафедри, заслужений діяч науки і техніки України, член-кореспондент НААН України, завідувач кафедри (1991-2014 рр.), Лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки (2016 р.), Академік Національної академії аграрних наук України (2020 р.).

Освіта: Одеський технологічний інститут харчової промисловості ім. М.В. Ломоносова, спеціальність «Технологія зберігання і переробки зерна», кваліфікація інженер-технолог, диплом серія № ЩО 75278 з відзнакою. 1976-1981 рр.

Науковий ступінь: кандидат технічних наук (1985), дисертація на тему «Розробка технології і теплової обробки зерна сої при виробництві комбікормів».
Доктор технічних наук. Диплом № ДТОО9516 від 19 липня 1991р. Спеціальність 05.18.02 – технологія зернових, бобових, круп’яних продуктів і комбікормів. Одеський технологічний інститут харчової промисловості ім. М.В. Ломоносова. Тема дисертації: «Науково-технічні основи удосконалення технології комбікормів», науковий консультант д.т.н., проф. Мерко І.Т.

Вчене звання: професор, диплом № ПР000161 від 10 березня 1992 р., рішення Вченої ради Одеського технологічного інституту харчової промисловості ім. М.В.Ломоносова, за кафедрою технології комбікормів.
Дійсний член (академік) Національної академії аграрних наук України (Диплом №0152 від 15.10.2020 р.).
З 1981 до 1987 р. займав посаду асистента на кафедрі технології комбікормових і гідролізних виробництв, у 1988 році присвоєно вчене звання доцента по кафедрі технології комбікормів. У 1991 році присуджено наукову ступінь доктора технічних наук, а у 1992 р. – присвоєно наукове звання професора по кафедрі технології комбікормів. В січні 1991 року Б.В. Єгорова було обрано завідуючим кафедрою технології комбікормів, якою він керував до 2014 року. У 1996 р. професора Б.В. Єгорова було призначено проректором з науково-педагогічної та навчальної роботи.
З 2003 по 2022 р. делегатами трудового колективу Одеської національної академії харчових технологій Богдан Вікторович Єгоров був одноголосно обраний ректором академії.
З 2022 року по теперішній час – радник ректора та президент ОНТУ, професор кафедри ТЗіК.
Голова комісії з питань міжнародного співробітництва і навчання іноземних студентів Ради ректорів ЗВО Одеського регіону (з 2004р.). Член Національної спілки журналістів України (з 2007р), член керівного складу Асоціації «Союз кормовиробників України» (з 2007р.).
За успіхи і досягнення у підготовці висококваліфікованих фахівців, розробку і запровадження наукових результатів у 2007 р. Указом Президента України професору Б.В. Єгорову присвоєно почесне звання “Заслужений діяч науки і техніки України”.
Почесний доктор (Doctor Honoris Cause) Університету харчових технологій м. Пловдів (Болгарія), член Ради Південного наукового центру НАН України (з 2010р), член Національної комісії України з Кодексу Аліментаріус (з 2012р.); член Національної Асоціації промислового хлібопекарства, член Науково-
технічної ради (секція продовольства) Міністерства аграрної політики та продовольства України (з 2013р.); член Асоціації виробників комбікормів Європи (з 2013р.); голова наукової ради Міжнародної Школи Кормів (International School of Feed) (з 2014p).
Знаковою подією для кафедри технології комбікормів і біопалива стало призначення в 2016 році науковому керівнику, доктору технічних наук, професору Єгорову Богдану Вікторовичу Державної премії України в галузі науки і техніки за 2015 рік за роботу «Система енергоефективних технологій зберігання зерна та його переробки в харчові та кормові продукти». Це найвища нагорода в галузі наукової діяльності.
Академік Національної академії аграрних наук України, член Комітету з Державних премій України в галузі науки і техніки (з 2018р.), член Науково-координаційної ради та секції продовольства НААН України (з 2018 р.), член Атестаційної колегії Міністерства освіти і науки України (з 2020р.), віце-президент науково-технологічного кластеру «Причорноморський» (з 2020 р.)
У 2020 р. за результатами місцевих виборів був обраний депутатом VIII скликання Одеської облради та заступником голови профільної комісії з питань освіти, науки, молодіжної політики, спорту та туризму Одеської обласної ради.
3 травня 2022 р. член робочої групи при Одеській обласний військовій адміністрації з розроблення проекту Стратегії (стратегічного плану) відновлення економіки Одеській області у повоєнний час та подальшого соціально-економічного розвитку Одещини.

Коло наукових інтересів: провідний учений в галузі зберігання і переробки зерна та виробництва комбікормів, керівник вітчизняної наукової школи «Теорія і практика енергозберігаючих технологій виробництва комбікормової продукції високої продуктивної дії». Основними напрямками діяльності якої є: продовольча безпека, системний аналіз і синтез технологій виробництва харчових продуктів, кормових добавок, преміксів, комбікормів, продукції тваринного походження і продуктів харчування.
Під керівництвом Єгорова Б.В. розроблена удосконалена модель підготовки фахівців для харчової та зернопереробної промисловості, практична складова якої запроваджена на підприємствах ПАТ «Миронівський хлібопродукт» та інших підприємствах галузі, захищено 23 кандидатські дисертації і 4 докторських дисертацій.
Голова Спеціалізованої вченої ради з присудження наукового ступеня доктора наук ТЕХНІЧНІ НАУКИ Д 41.088.01 Одеського національного технологічного університету. Член Спеціалізованої вченої ради з присудження наукового ступеня доктора наук ЕКОНОМІЧНІ НАУКИ Д 41.088.05 Одеського національного технологічного університету.
Наказом №16 від 15.01.2024 року призначений членом секції «Безпечність харчових продуктів» Науково-методичної ради Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

Розробки: Наукові розробки в галузі технології зберігання і переробки зерна та виробництва комбікормів, преміксів і кормових добавок впроваджував протягом 30 років на зернопереробних і комбікормових підприємствах України, Латвії, Молдови та Узбекістану. На території України під консультуванням було побудовано 4 крупʼяних заводи, 1 борошномельний завод, 2 комбікормових заводи, 2 заводи з виробництва преміксів і кормових добавок, а також 1 крупʼяний завод в Молдові.
За цей же період було реконструйовано 1 комбінат хлібопродуктів в Латвії, 12 рисозаводів в Узбекістані, понад 25 зернопереробних підприємств України. Розроблену методику оцінки стабільності технологічних процесів було впроваджено на комбінаті хлібопродуктів в м. Добеле, Латвія. Розроблено: «Технологія виробництва екструдованих комбікормів для собак»; «Розробка енергозберігаючої технології виробництва комплексних преміксів»; «Удосконалення технології виробництва комбікормів для домашніх тварин»; «Удосконалення технології підготовки зернової сировини при виробництві комбікормів»; «Удосконалення технології виробництва комбікормів для молодняка сільськогосподарської птиці»; «Технологія виробництва комбікормів для акваріумних рибок»; «Технологія виробництва комбікормів для форелі»; «Удосконалення технології виробництва комбікормів для сільськогосподарської птиці». 4 винаходи впроваджено у виробництво на 30 підприємствах України, на 15 підприємствах Республіки Узбекистан і на 2-х підприємствах в Латвії.
Брав участь у розробці проектів Законів України «Про хліб і хлібобулочні вироби», «Про корми», «Про гігієну та безпечність кормів», ініціював створення Всеукраїнської асоціації «Союз кормовиробників України».

Наукові публікації: За роки наукової діяльності опубліковано понад 1000 наукових праць, в тому числі 8 монографій, 25 авторських свідоцтв і 41 патент, 7 стандартів, 3 підручника з грифом МОН, 8 навчальних посібників, 9 науково-популярних видань. Під його керівництвом розроблено і запроваджено новий державний стандарт ДСТУ 4482: 2005 «Премікси. Технічні умови».
Головний редактор наукових видань – «Харчова наука і технологія». «Зернові продукти і комбікорми», «Food safety and security». Член редколегій низки профільних практичних журналів – «Зерно і хліб», «Продукти та інгредієнти». «Корми і факти», «Напої. Технології та інновації», «Food and Feed Research» (Університет харчових технологій м. Нові Сад. Сербія).

Стажування:
1. Підприємства зернопереробної та харчової галузі України, країн Балтії, Грузії, Молдови.
2. Університет Базель, Швейцарія, 1998 р.
3. Університет шт.Массачусетс, США, 2001 р.
4. Університет Вахенінген, Нідерланди, 2007 р.
5. Університет Хранителні технології Пловдив, Болгарія, 2009 р.
6. ПАТ «Миронівський хлібопродукт»: Філіал «Внутрішній господарський комплекс з виробництва
кормів ВАТ «Вінницька птахофабрика» (2009, 2010 рр.).
7. ПАТ «Миронівський завод по виготовленню круп і комбікормів» (08.12.2015-04.02.2016).
8. Ізюмський КХП (2020).
9. Курс “Актуальні проблеми харчування людей і годівлі тварин”. 25.05-3.06.2022, ОНТУ.
10. ТОВ «СокТрейд», Одеса (05 квітня – 25 серпня 2023 р.).

Курси лекцій: «Технологія комбікормового виробництва»; «Наукові основи харчових технологій»; «Новітні технології виробництва комбікормів, кормових добавок і преміксів»; «Наукові основи розробки і удосконалення технологій, комбікормів, кормових добавок і преміксів».

Нагороди: За багаторічну та плідну працю нагороджений Почесною відзнакою «Відмінник освіти України» (2002 р., 2003 р.), «Знак пошани» Міністерства аграрної політики України (200 2р.), Голови Одеської обласної державної адміністрації (2004, 2006 р.), Почесною грамотою Міністерства освіти і науки України (2003 р.), Нагрудним знаком Міністра освіти і науки України «За наукові досягнення» (2007 р.), Заслужений діяч науки і техніки України (2007 р.), Почесною грамотою Міністерства аграрної політики та продовольства України (2011 р.), Почесною грамотою Кабінету Міністрів України (2012 р.), Почесною грамотою Президії НААН України (2012р.), «Знак пошани» Одеського міського голови (2012р.), Почесна грамота Верховної Ради України (2016 р.), лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки (2016 р.), Грамота Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин Верховної Ради України (2018 р.), Почесна грамота Одеської обласної державної адміністрації (2017 р.,2018 р., 2020р.).

Хобі: поезія, живопис, кулінарія.

e-mail: bogdanegoroff58@gmail.com
https://scholar.google.com.ua/citations?hl=uk&user=t2raBWsAAAAJ
https://www.scopus.com/authid/detail.uri?authorId=7004258441
ORCID 0000-0001-7526-0315, Researcher ID: Q-1365-2015